פורטל לתרבות, תירות ופנאי
  www.goodlife.022.co.il
מומלצים לשעות הפנאי
יום ה', יא’ בתשרי תשע”ט
    דף הבית  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  יצירת קשר  
היריד ארח מאות מו"לים מרחבי העולם, עשרות סופרים ישראלים ובינלאומים, מגוון אירועי חינם לכל המשפחה, סדנאות כתיבה ופעילויות לילדים. חגיגה נוספת לאוהבי הספרים בשבוע הספר.
14:52 (15/06/17) אושרת אביחצירה פרזם

יריד הספרים הבינלאומי ה-28 נפתח בתחילת השבוע בטקס חגיגי בימקא במהלכו העניק ראש העיר ניר ברקת את פרס ירושלים לסופר הנורבגי הנודע, קרל אובה קנאוסגורד. בנאומו אמר ניר ברקת "לא בכדי יריד הספרים הבינלאומי מתקיים בירושלים, עיר הספר שבה הכל התחיל. אני גאה ונרגש להעניק את פרס ירושלים לסופר הנורבגי הפופולרי קרל אובה קנאוסגורד. סופר כל כך פופולרי שאחד מכל 10 נורבגים מחזיק ספר שלו. קנאוסגורד נחשב לאחד מעשרת הסופרים הטובים ביותר באירופה בכלל וזהו כבוד גדול". קרל אובה קנאוסגורד סיפר כי בכיתתו בנורבגיה בבית הספר היסודי היו 3 מפות, האחת של נורבגיה השנייה של העולם והשלישית של ישראל. הארץ בה הכל התחיל. "הייתי מוקסם בילדותי מסיפורי התנ"ך. גדלתי על סיפורי התנ"ך והתרגשתי להגיע למקום שבו הכל התחיל. אני מודה מאוד לוועדה שבחרה בי, זהו כבוד גדול". מאז פרסום הרומן הראשון שלו ב-1998 זכתה כתיבתו של קנאוסגורד לפרסים רבים ושבחי הביקורת. ששת ספרי האוטוביוגרפיה שלו "המאבק שלי" היו לרבי מכר ברחבי העולם והפכו את הביוגרפיה האישית, המפורטת והכואבת של קנאוסגורד לסנסציה ספרותית. חבר השופטים לשנת 2017 כלל את פרופ' רות פיין (יו"ר), ד"ר דיאנה ליפטון ויורם מלצר שהחליטו להעניק לקנאוסגורד את הפרס פה אחד. פרס ירושלים ביריד הספרים הבינלאומי הוענק בעבר לרשימה מכובדת של סופרים, ביניהם איאן מקיואן, מריו ורגס יוסה וג'ון מקסוול קוטזי.

 
ראש העיר ניר ברקת. צילום: אושרת אביחצירה פרזםהסופר הנורווגי קרל אובה קנאוסגורד. זוכה פרס ירושלים. צילום: אושרת אביחצירה פרזם.
 
תרבות
תיירות
הצגות
ילדים
אופנה
עיצוב
לייף סטייל
אוכל
עולם היין
צרכנות
תינוקות
איפור וטיפוח
סרטים, קולנוע